Kako izgleda vrhunsko trolovanje, komunikacija koja je istovremeno toliko efektna, izaziva reakcije i ujedno zabavlja mase, bez da ikome naškodi? Odgovor potražite u nastavku teksta!
Nemamo običaj da delimo stvari koje služe kao podsmeh, međutim, ovo vrhunsko trolovanje koje vam predstavljamo prevazilazi sve što smo o ovom načinu internet komunikacije znale. Ono što ovaj (mislimo?) britanski novinar radi, verujemo da će se jednom izučavati u marketing školama, jer predstavlja maestralno ometanje komunikacije i potkačivanje učesnika kojima je trolovanje namenjeno.
Pažnju nam je privukao sledeći tvit:
a daljim uvidom u ceo niz, naišle smo na primer stvarno vrhunskog trolovanja. Ian je „žrtve“ nasamario javnim tvitom u kojim ih poziva da ga zaprate jer, kao novinar, ima važne/relevantne informacije od koristi. Nakon što bi ga targetiran nalog zapratio, desio bi se jedan ovakav scenario:
Ne samo da se Ian Can Write nije zadržao na trolovanju CIA-e, već je isto radio i sa predsednikom Amerike, Donaldom Trampom, reperom Kanye Westom, agencijama NSA i FBI, a pošalice nisu izbegli ni Fox News, Bela Kuća, pa ni Prva dama Amerike, Melania Trump.
Lista „žrtava“ tu ne staje, na Ianovom Twitter profilu naći ćete pregršt skrinšotova komunikacije i blokiranja od strane mnogih poznatih ličnosti, sportista, pevača, glumaca, političara, brendova i zvaničnih državnih institucija, kako Amerike tako i Velike Britanije.
Uvidom u Ianov Twitter profil, otkrile smo da je sa ovakvim trol šalama počeo pre godinu dana, tačnije 09. jula i da mu je prva „žrtva“ bio David Copperfield i to sa pitanjem: Na koji broj mislim? 😀 Naravno, odgovor je izostao, blok nije i, kako kažu, ostalo je istorija, te danas uživamo u mnoštvu originalno trolovanih javnih ličnosti.
Ostavite komentar