Kakvi sneg i praznici, zima je poznata kao sezona virusa i prehlada i vreme kad uglavnom brinemo o upalama grla, iritantnom kašlju i svim ostalim propratnim simptomima. Kako se zaštititi i pripremiti na vreme, a da ne posežemo za lekovima?
Od kad je sveta i veka, ljudi širom sveta koristili su prirodne sastojke i meleme za lečenje najrazličitijih tegoba i oboljenja. Poznato je da, kada smo prehlađeni i kada su nam disajni putevi u problemu, prvo za čim posegnemo jesu čajevi i prirodni preparati. Ovaj tekst se bavi upravo time – koji prirodni sastojci blagotvorno deluju na sve te iritantantne simptome i propratne pojave virusa i prehlada:
– suvoća i bol u grlu
– suv, nadražajni kašalj
– otečeni krajnici
Poznato je da svi ovi simptomi, osim što obaraju u krevet, utiču da budemo iscrpljeni, nervozni i nesnosni, što umnogome otežava izlečenje. Koji to prirodni preparati pomažu u otklanjanju virusa i prehlada? Jedan od onih koje smo mi isprobali i redovno koristimo jesu Isla pastile koje, pored toga što se u osnovi prave od islandskog lišaja (otud i sam naziv pastila) , dolaze u nekoliko različitih kombinacija i ukusa, od kojih posebno izdvajamo one koje u sebi sadrže:
Đumbir
Đumbir znamo kao začin i dodatak jelima, ali je u svetu poznat i kao prirodan lek za mnoge bolesti i tegobe. Zbog svojih analgetskih i antibakterijskih svojstava, đumbir se primenjuje u lečenju upalnih procesa i dobar je u borbi protiv upale i bolova u grlu.
Nana
Nana je biljka koju najčešće koristimo kao čaj i to onda kada smo prehlađeni ili bolesni. Ova biljka je odlična pomoć u lečenju grčeva, bolova u stomaku, ali isto tako olakšava bolove usne duplje, suvog grla i natečenih krajnika. Nana je odlična i kao prirodno sredstvo za inhalaciju, jer pospešuje otvaranje disajnih puteva i smiruje nadražajni kašalj.

A šta je, u stvari, taj islandski lišaj?
Islandski lišaj ili mahovina je biljka koja se, takođe, vekovima koristi u alternativnoj medicini kao lek za mnoga oboljenja i tegobe. Bogat kalcijumom, kalijumom, jodom, fosforom i vitaminima, koristio se kao narodni lek protiv tuberkuloze i bolesti pluća, kao i sredstvo protiv groznice, gastritisa, bolesti bubrega i bešike. Danas se islandki lišaj obilato koristi kao prirodan lek protiv nadražene ili upaljene sluznice grla, smiruje kašalj i pospešuje ozdravljenje od virusa, prehlada, ali i bronhitisa.
Sve ovo pišemo ne da bismo vas inspirisali na isprobavanje alternativne medicine u svojoj kuhinji, već da bismo vam ukazali na to da, srećom, na tržištu postoji preparat, Isla pastile, koje sadrže sve navedene (pa i više) sastojke kao pomoć u otklanjanju simptoma prehlada i virusa. Ne morate se maltretirati da pronalazite pomenute sastojke u izvornom obliku, pretražujete internet u potrazi za isprobanim, narodnim receptima i slično; dovoljno je da u bilo kojoj apoteci potražite Isla pastile i sami se uverite u njihovu delotvornost.
Isla pastile smo vam prvi put predstavili , pišući o ličnom iskustvu, a sada vas dodatno upoznajemo sa sastojcima istih i preporučujemo da ih isprobate i na vreme se snabdete potrebnom dozom, sad kad nam sezona virusa i prehlada kuca na vrata. Zahvaljujući svojim prirodnim sastojcima, Isla pastile mogu koristiti i deca i trudnice, što više nego dovoljno govori o njihovoj vrednosti i blagotvornom dejstvu prilagođenom za sve.
Naše utiske znate, svakako nam javite vaše, zanima vas da li su vam i koliko pomogli u prevenciji i lečenju od dosadnog kašlja i bolnog, upaljenog grla.
*Tekst rađen u saradnji sa Isla pastilama
Ostavite komentar