Некатегоризовано

82. dodela Oskara

82. dodela Oskara
Podeli dalje

U noći između nedelje i ponedeljka, 7. na 8. marta, održaće se osamdeset druga po redu dodela Oskara, američke najprestižnije filmske nagrade. kako je objavljeno na zvaničnom sajtu, u ulozi ovogodišnjih voditelja programa, naći će se glumci Stiv Martin i Alek Boldvin.

 

 

U noći između nedelje i ponedeljka, 7. na 8. marta, održaće se osamdeset druga po redu dodela Oskara, američke najprestižnije filmske nagrade. kako je objavljeno na zvaničnom sajtu, u ulozi ovogodišnjih voditelja programa, naći će se glumci Stiv Martin i Alek Boldvin.

 

Najvažnije nominacije
U kategoriji za najbolji film godine, sa po devet nominacija, našli su se Spilbergov “Avatar” i “The Hurt Locker“, Spilbedgove bivše žene, Ketrin Bigelou. Pored pomenutih, u trci su i:

# The Blind Side”
# “District 9”
# “An Education”
# “Inglourious Basterds”
# “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire”
# “A Serious Man”
# “Up”
# “Up in the Air” .

 

U kategoriji najboljeg glavnog glumca, takmiče se Džef Bridžis (“Crazy Heart”), Džordž Kluni (Up In The Air”), Morgan Frimen (“Invictus”), Kolin Firt (“A Single Man”) i Džeremi Rener (“The Hurt Locker”).

Za titulu najbolje glavne glumice, takmiče se: Sandra Bulok (“The Blind Side”), Meril Strip (“Julie&Julia”), Helen Miler (“The Last Station”), Keri Maligan (“An Education”) i Gabouri Sidib (“Precious: Based on the Novel Push by Saphire”).


U kategoriji  za najboljeg sporednog glumca
, nadmeću se: Met Dejmon (“Invictus”), Kristofer Plamer (“The Last Station”), Vudi Harelson (“The Messenger”), Stenli Tuci (“The Lovely Bones”) i Kristof Valc (“Inglourious Basterds”).


Za titulu najbolje sporedne glumice, takmičiće se: Penelopa Kruz (“Nine”), Ana Kendrik (“Up In The Air”), Vera Farmiga (“Up in The Air”), Megi Gilenhal (“Crazy Heart”) i Monik (“Precious: Based on the Novel Push by Saphire”).

U kategoriji najbolje režije, našli su se: Džejms Kameron, Ketrin Bigelou, Kventin Tarantino, Li Denijels i Džejson Reitmen.


Kada je u pitanju najbolji strani film
, za ovu titulu boriće se: “Ajami” (Izrael); “El Secreto de Sus Ojos” (Argentina); “The Milk of Sorrow” (Peru); “Un Prophete” (Francuska); “The White Ribbon” (Nemačka).

Za nagradu najboljeg animiranog filma, nadmeću se:
    * “Coraline” Henry Selick
    * “Fantastic Mr. Fox” Wes Anderson
    * “The Princess and the Frog” John Musker and Ron Clements
    * “The Secret of Kells” Tomm Moore
    * “Up” Pete Docter.

Sve u svemu, očekuje nas još jedno uzbudljivo veče sa pregršt raskošnih toaleta i još raskošnijeg nakita, tračeva, opravdanih (ili ne) nagrada i još mnogo toga, o čemu ćemo čitati i slušati narednih nedelja. Do neke sledeće dodele…

 

 


Podeli dalje

Ostavite komentar

Click here to post a comment

Facebook