Srpska online scena od je od juče bogatija za još jednog člana – u pitanju je web pretraživač Twitter hashtagova Hashtag.rs, sa ciljem približavanja ove sve popularnije društvene mreže široj javnosti, njenom razumevanju i lakšem pronalaženju interesnih tema, kako u okruženju, tako i u celom svetu.
Hashtag.rs je osmišljen i dizajniran tako da u potpunosti ispuni sva očekivanja i potrebe jednog Twitteraša – jednostavna i laka pretraga, na vidnom mestu istaknute opcije za top 5 hashtagova kao i one koji su najposećeniji; a tu je i mogućnost tvitovanja sa samog sajta – nakon što se na isti prijavite svojim Twitter profilom. A kako bi se dodatno pojasnio pojam hashtaga, autor sajta je objavio i definicije aktivnih twitteraša:
Tanja Tatomirović – @Lavche73: HASHTAG je mesto za novinare i urednike, da budu sigurni da ništa zanimljivo na lajni nisu propustili i da jednim klikom dobiju informaciju koja će sutra osvanuti na naslovnoj! 😉
Jelena Jovanović – @Miss_Cybernaut: HASHTAG je način da vam se ne desi tzv. information overload. Optimisti kažu da nešto kao pretrpavanje informacijama ne postoji, postoje samo slabi filteri. HASHTAG je filter, ono po čemu pratite stvari koje su vama važne. Evo primera: #ACTAtalks #kojesledeci #onokad.
Vladimir Stanković – @DedaBor: Nezaobilazni putokaz za pretragu usko interesnih reči koje upućuju na twiter komunikaciju ljudi u niši.
Ivan Ćosić – @ivancosic: HASHTAG je kombinacija ascii karaktera koji prate tarabu (#) bez razmaka i bez znakova interpunkcije, naših slova i slično. Oni služe da bi se sadržaj na Twitteru „filterisao“ u zavisnosti da li želiš da ga vidiš ili ne. Po pretrazi po haštagu možeš da vidiš šta je sve napisano i sadrži taj tag u sebi ili da dodaš taj tag u filter i da ne vidiš u svom timeline-u ništa što ga sadrži. Postoji generalno dve vrste haštagova, jedni su generalni, da se neki link „taguje“ da ako želite da obeležite da je u pitanju slika možete staviti (#pic) ili ako je smešna (#lol) ili ako je seksualne prirode (#nsfw). Sa druge strane imamo „unikatne“ (koliko je moguće) haštagove koji služe da bi se pratila samo jedna tema. Tako je #utisak vezan za emisiju Utisak nedelje, a ne za vaš neki utisak koji imate…
Mirjana Mimica – @Mahlat: Volim hashtagove jerbo kad se pogibim na Twitteru, mogu pomoću njih da ispratim odakle je počelo i o čem se divani. Mogu ako mi se ne dopada tema da je ne pratim. Hashtagovi dopunjavaju tvitove, i to mi se dopada.
Nebojša Radović – @eniac: HASHTAG je mogućnost da na lak način grupišete sve tvitove koji se bave nekom temom koja vas interesuje.
OrganVlasti – @OrganVlasti: Jednostavan nacin za lakse obelezavanje i pronalazenje tema na tw, kao i odlican marketinski alat za online tw promocije.
Ostavite komentar