Korektor i podloga za šminku. Danas više nego ikada pre, komplikovano je i zbunjujuće šta uopšte raditi – da li nam je potrebna i kako naneti podlogu za šminku. Jednostavno, podloga je bitna iz razloga što upravo ona čini puder i ostatak šminke postojanim i dugotrajnijim. Najvažnije kod pravilnog nanošenja podloge na lice jeste da je ono prethodno namazano hidrantnom kremom; nakon toga, stavlja se korektor na sva ona sporna mesta – ispod očiju i gde god ste crvene. Ne brinite oko toga jeste li ga dobro stopile sa licem – podloga je tu upravo iz razloga da izjednači sve nijanse na Vašem licu. Kad sve to uradite kako treba, nanošenje pudera je lako, mada, ponekad ga možete i izostaviti. Dodatni savet: nikada ne stavljajte korektor preko podloge i/ili pudera – nikada se neće izjednačiti i delovaćete kao klovn!
Previše korektora. Ovo je jedna od najčešćih greški koje dame prave; konačan ishod je, na žalost, izgled rakuna ili klovna. Ovo se dešava uglavnom kada je u pitanju pogrešna nijansa korektora – zato dame, oprez pri kupovini i trudite se da ne omašite nijansu.
Pogrešna nijansa podloge. Kada kupujete podlogu za lice, izbegavajte da istu isprobavate na ruci – koža na ruci uvek je tamnija nego ona na licu. Trudite se da izberete nijansu koja će odgovarati Vašem tenu; ako niste sigurne, tu su uvek prodavačice da pripomognu. Takođe, nemojte koristiti tamne podloge zimi i svetle leti – izgledaćete smešno i preterano svetlo/tamne kad ne treba. Najmanje što Vam treba je da izgledate kao da ste izašle sa nekom maskom na licu!
Šljokičave oči. Malo sjajne senke svakako da, ali šljokičave senke ipak deluju jeftino, ma koliko da su moderne ili Vam se sviđaju. U svemu treba imati mere, pa tako i u ovom slučaju. Čak i kada prilika dozvoljava da malo otkačite i pojačate šminku, ograničite se kada je u pitanju sjajna senka – malo u unutrašnjim uglovima očiju, tik ispod donje crte oka ili malo ispod obrva sasvim je dovoljno i uočljivo taman koliko treba.
Prenaglašena olovka za oči. U vreme kada su naše majke odrastale i izlazile, bilo je moderno paliti olovku za oči pre nego što se nanese na kapke – sve sa ciljem dramatičnog izgleda. Bilo je to vreme sedamdesetih i osamdesetih i sve je bilo veliko – velike upečatljive kose, velik i upečatljiv nakit, više nego naglašena šminka i tome slično. Danas je, srećom, neko drugo vreme i prenaglašenost nije baš (u tolikoj meri) privlačna. Ostavite ovaj način šminkanja za neki maskembal.
Nesređene obrve. Na sve ste mislile i sve lepo nanele, ali…obrve su čupave ili, pak, previše tanke ili iscrtane. Kakogod, ne valja. Prirodan izgled obrva da – ali ne i zapušten i nesređen. Tanke obrve da – ali ne i da ih nema ili da su samo olovkom iscrtane. Ako već niste same vešte u sređivanju obrva, prepustite se sigurnim rukama kozmetičara i greške nema.
Tamna olovka za usne. Ovaj modni detalj možda je bio kratko popularan s početka devedesetih, srećom brzo su se svi osvestili. Tamna olovka u kombinaciji sa svetlim karminom podpada pod – ne, nikako! Jednom i zauvek – olovka za usne i karmin trebaju biti slične nijanse – bez drastičnih razlika, niste dama noći iliti vampir wannabe.
Ostavite komentar