Postoje navike koje goje i negativno utiču na vaše zdravlje i organizam. Saznajte šta je to što radite a što utiče na to kako izgledate i kako se osećate.
Izabrale ste adekvatnu dijetu, držite se propisanog režima ishrane i opet vam se čini da ne gubite na težini. Proveravate kalorije, menjate dijetu i opet ništa? Može biti da je sa obrocima i režimom sve u redu, a da problem leži u stečenim navikama. Kojim – pitate se? Pročitajte u tekstu koji sledi.
Neprimetno grickanje. U pitanju je konzumacija hrane, dok obavljate neke druge poslove. Na primer, na poslu, dok sedite za računarom, razgovarate telefonom, dok vozite…to su momenti kada možete posegnuti za grickalicama koje nećete ni primetiti da unosite, a koje vam ne dozvoljavaju da oslabite.
Peviše TV-a. Preterano gledanje TV programa siguran je vodič ka prekomernim kilogramima; organizam, metabolizam i srce se umiruju, uzrokujući sporije sagorevanje kalorija.
Česta konzumacija brze hrane. Brza hrana je poznata po svom visokom sadržaju zasićenih masti, niskom sadržaju hranljivih vlakana i obilnim porcijama koje, sve zajedno, uzrokuju gojaznost. Koliko god da smo zauzeti i u stisci s vremenom, ne treba praviti kompromise na uštrb sopstvenog zdravlja i dobrog izgleda.
Nedostatak sna. Premalo spavanja može dovesti do gojaznosti tako što se u tim situacijama pojačava apetit zbog potražnje organizma za više energije; istraživanje u Engleskoj je pokazalo da, u poređenju sa osam sati spavanja, svaki sat manje sna je kod ljudi bio povezan sa skoro 3% više telesne masti.
Prebrza ishrana. Ovo je čest problem današnjice, kada je i sam život suviše brz. Brza konzumacija hrane dovodi do toga da pojedemo previše, pre nego što uspemo dobiti osećaj sitosti; ljudskom telu je potrebno 15 do 20 minuta, pre nego što dobije taj osećaj.
Ostavite komentar